


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Temperature Coefficient | 20 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 2.5 V to 36 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Input Voltage | 40 V |
| Reference Type | Shunt Adjustable Precision References |
| Cathode Current | 1 mA |
| Initial Accuracy | 0.8 % |
| Shunt Current | 100 mA |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05942
Ext.Price$0.05942
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05942 | $0.05942 |
| 10 | $0.05308 | $0.53080 |
| 50 | $0.04742 | $2.37100 |
| 100 | $0.04379 | $4.37900 |
| 500 | $0.04044 | $20.22000 |
| 1000 | $0.03735 | $37.35000 |
| 3000 | $0.03470 | $104.10000 |
| 5000 | $0.03224 | $161.20000 |
